Jdi na obsah Jdi na menu

Ze života školy

Příspěvky

Sběr léčivých bylin

12. 4. 2024

Jaro už je v plném proudu, proto pokud byste měli chuť a čas, můžete se zapojit do sběru bylin. Pozor, rostliny musí být usušené.

Přesný popis naleznete níže v obrázku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Úspěchy v matematické soutěži

12. 4. 2024

Jako každý rok se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili matematické soutěže.

V kategorii Cvrček : 1. místo Honzík T. s maximálním počtem bodů, tj. 90

                                2. místo Vendulka L. 79 bodů

                                3. místo Matyáš Ch.  57 bodů

 

V kategorii Klokan ve 4. A : 1. místo Tom P.  78 bodů

                                                2. místo Adam N.  74 bodů

                                                3. místo Filda K.  69 bodů

 

V kategorii Klokan v 5. A: 1. místo Viktorka Z. 80 bodů

                                             2. místo Kačka K.  79 bodů

                                             3. místo Anička L. 70 bodů

Všem gratulujeme ke krásným výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Návštěva knihovny 2.B

12. 4. 2024

Třída 2.B opět navštívila naši městskou knihovnu. Tentokrát byla naším tématem hlava - inspirací nám byla kniha Hlava v hlavě. Paní knihovnice si s námi povídala o vzhledu, emocích, částech hlavy, ale také třeba o příslovích. Nakonec se děti mohly začíst nebo nahlédnout do libovolných knih.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Prevence - bezpečně v kyberprostoru

12. 4. 2024

Stejně jako pro rodiče, proběhla přednáška o bezpečí v kyberprostoru i pro žáky naší školy. Povídali jsme si o sociálních sítích, podvodům přes internet, krádeži identity a podobně. Děti měly plno dotazů i trefných poznámek. Povídání bylo velmi zajímavé a důležité.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Březnové čtenářské dílny

24. 3. 2024

Jak je již naší tradicí, i letos jsme si nenechali ujít zpříjemnění březnového týdne. Každé ráno se děti rozutekly do tříd k paní učitelce, paní asistentce nebo panu asistentovi. Poslouchaly předčítání z knihy, která se jim nejvíce zalíbila. Nabídka byla pestrá od napínavých a dobrodružných příběhů, přes vílí a strašidelné pohádky. Také nechyběla kniha o sportu nebo kousek zábavné historie.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Výlet do hvězdárny

24. 3. 2024

V pátek 22. března jely třídy 2. a 5. ročníku na výlet do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Čekalo nás velmi zajímavé povídání o naší Zemi i dalších planetách ve vesmíru. Na závěr jsme se podívali na pohádku, kterou jsme sledovali nad našimi hlavami. Byl to opravdový zážitek.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Preventivní přednáška pro rodiče: Bezpečně v kyberprostoru

24. 3. 2024

18. 5. jsme přivítali pana poručíka M. Mervarta, který připravil pro rodiče přednášku na téma Bezpečně v kyberprostoru. Povídání zahrnovalo nebezpečí sociálních sítí, podvodů, krádeže identity. Dále třeba i nebezpečí umělé inteligence. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Lyžařský výcvik

11. 2. 2024

Tak jsme opět navázali na tradici lyžařských výcviků. Letos jsme jezdili do Janských Lázní. Zdatnější lyžaři zvládli i Černou horu. Sněhu bylo poskrovnu, ale i tak jsme si to užili :-)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Vánoční výstava

11. 2. 2024

Předvánoční čas jsme opět zahájili vánoční výstavou žáků naší školy. Na dopolední čas byly pozvány děti z okolních mateřských školek a odpoledne nás navštívili rodiče, prarodiče a všichni ti, kteří chtěli naší výstavu zhlédnout. Výstava byla opět nádherná. Ze zisku vánoční výstavy jsme zakoupili nový vzdušný hokej do 2. patra. Všem žákům, učitelům, rodičům i prarodičům, kteří nám pomohli, moc děkujeme za pomoc.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Dobročinná sbírka

11. 2. 2024

Naše škola se každoročně účastní během adventu dobročinné sbírky. V letošním roce jsme rádi pomohli Psímu útulku v Lukavici. Jedná se o materiální sbírku pro psy. Pod vánočním stromkem toho byla velká hromada. Moc děkujeme za podporu a dárky, granule, pelíšky, piškoty, konzervy, salámy, deky, ručníky, staré povlečení, misky, ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy