Ze života školy

Příspěvky

McDonald´s Cup

26. 4. 2022

Žákyně a žáci naší školy se v pátek 22. dubna zúčastnili fotbalového turnaje náchodských škol McDonald´s Cup. V mladší kategorii 1. - 3. třída jsme obsadili 2. místo a ve starší kategorii 4. - 5. tříd jsme všechny týmy porazili a vybojovali si tak postup do Jaroměře.

Všem moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Projektový týden: Březen měsíc knihy

7. 4. 2022

Poslední týden v březnu jsme věnovali opět projektu: Březen měsíc knihy. Každý den, vždy první vyučovací hodinu, děti poslouchaly četbu. Paní učitelky i paní asistentka si připravily knihu a děti si vybraly dle své libosti, kterou si budou chtít poslechnout. Tento projekt je na naší škole již tradicí. Na chvíli upozadit moderní technologie a elektroniku a přiblížit se vice k četbě knih. Děti se vždy vybaví polštářky, dekami i plyšovými spoluposluchači. I letos jsme si to všichni moc užili.

Bruslení

7. 4. 2022

Po dlouhé době děti mohly oprášit své lední brusle. Pod vedením paní trenérky Jany Benešové se někteří naučili a druzí zdokonalili v bruslení na ledě.

| Rubrika: Ze života školy

Sbírka pro Jarušku - děkujeme!

3. 1. 2022

Milé děti, vážení rodiče,

děkujeme všem, kdo se zapojili do naší předvánoční sbírky pro Jarušku. Částka, která se za naši školu nasbírala je 48 188,-kč. Symbolický stromeček byl Jáje předán 22.12. 2021. Vyřizujeme pozdravy všem dárcům a velké poděkování!

| Rubrika: Ze života školy

Beseda : Ve veterinární ordinaci.

3. 1. 2022

Žáci 2.třídy prožili jeden den, kdy se mohli podívat na to, jak to chodí ve veterinární ordinaci. Slyšeli, kteří pacienti ji nejvíce navštěvují, s jakými problémy. Zjistili, jak nejlépe se starat o domácí mazlíčky, co by jim neměli dávat k jídlu a proč. Pracovali ve skupinkách a sestavovali zvířecí puzzlíky, vyzkoušeli si také stetoskop. Na závěr vypracovali pracovní list, kde si ověřili nově nabyté vědomosti a zasmáli se u zvířecích videí.

Sázení stromů v podzámčí

7. 12. 2021

Čtvrté ročníky naší školy se v úterý 7. 12. zúčastnily akce sázení stromů na zámku v Náchodě. Děti se s velkou vervou vrhly do práce a zasadily dva habry. Také se od přítomných odborníků dozvěděly zajímavosti z rostlinné i živočišné říše. Tuto zdařilou akci nám již stále budou oba stromy připomínat.

Projektový den s odborníkem z praxe ve 4. A

28. 11. 2021

Třída 4. A prožila velmi zajímavý projektový den pod vedením pana Vlastimila Pibila, konzervátora z Muzea Náchodska. Projekt byl zaměřený na seznámení se s profesí konzervátora. Děti získaly základní informace o konzervaci, následně si prakticky vyzkoušely čištění kovů v podobě mincí. Na závěr viděly ukázky z dílny, kde se ze starých věcí stávají cenné sbírky muzea.

| Rubrika: Ze života školy

Světový den prevence týrání a zneužívání dětí

21. 11. 2021

Na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, 19. listopadu 2021, se mezi 10-11 hodinou v České republice rozezní bubny. Akce s názvem "Bubnovačka" má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence. Tato aktivita vznikla na Slovensku, kde se letos pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputové koná už poosmé! V České republice Bubnovačku poprvé pořádá a zaštiťuje Centrum LOCIKA, které již od roku 2015 pomáhá dětem a jejich rodinám žít život bez násilí. K akci se kromě jednotlivců, škol, firem a nejrůznějších platforem přidá i Policie České republiky.

Dětské dopravní hřiště v Náchodě

21. 11. 2021

Žáci 4. ročníků se zúčastnili dopravní výchovy v Bělovsi. Nejprve měli teoretickou průpravu a poté následoval praktický výcvik na kolech. I když nám počasí moc nepřálo, děti byly nadšené.

Plavecké závody

8. 11. 2021

Žáci 2. a 4. ročníků v průběhu září a října absolvovali plavecký kurz v náchodském krytém bazéně. Již tradičně byl zakončen závody. Všichni byli šikovní, v plném nasazení a zvládli danou trať uplavat bez problémů. Vítězům moc gratulujeme.