Ze života školy

Příspěvky

Šikovné ruce podruhé - Hospic Anežky České

19. 3. 2020

Šikovné ruce pro dobrou věc podruhé

Až budete mít hotovo všechno, co jste si na začátku tohoto zvláštního prázdn(inov)ého období předsevzali, a až budete mít pocit, že to chce něco smysluplného, je tady nabídka pro všechny, kteří rádi tvoří. Tradiční každoroční akce Hospice Anežky České v Červeném Kostelci „Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem“. Pokud vyrábíte cokoli – od drobné bižuterie až po sochy v nadživotní velikosti, z vlny, papíru, železa, dřeva a jiných materiálu, pro užitek nebo pro radost, je třeba právě tento čas tím správným pro vaše šikovné ruce. Bližší informace: horka@zs-nachod.cz

Jitka Horká

Šikovné ruce poprvé

19. 3. 2020

Šikovné ruce pro dobrou věc poprvé

Asi jste postřehli „rouškománii“ po celé České republice. Nemyslím tím jenom to, že roušky nejsou a že by je lidé potřebovali, ale především mám na mysli projevy solidarity, kdy ten, kdo umí a může, šije roušky pro ostatní. A nejste náhodou ten „kdo umí a může“? Pokud ano, pusťte se s chutí do toho. Iniciativa pro naší oblast je https://www.ochck.cz/ochranne-rousky.html, pomůžou s látkou, dovezou ji, hotové roušky odvezou, ani nemusíte vystrčit hlavu z domu. Stačí když ji a svoje šikovné ruce necháte u šicího stroje : ).

Děkuji všem, kteří umí, můžou a konají. Jitka Horká

Hvězda orientu

10. 2. 2020

Taneční kroužek, který pracuje na škole již 14. rokem se zúčastnil soutěže Hvězda orientu, která se konala 1. – 2. února v Divadle J. Čížka. Děvčata pod jménem taneční skupiny No Princesses se svým nubijským folklórem v široké konkurenci z celé republiky nezapadla a vytančila si krásné druhé místo. Našim hvězdám, které zazářily na nebi orientálního tance gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Poděkování patří také náchodské firmě Darré a jejím švadlenkám za pomoc při šití kostýmů.

J. Horká

Všeználek

8. 1. 2020

VŠEZNÁLEK pro předškoláčky

Srdečně zveme děti i rodiče na setkávání do  školy ZŠ Náchod, Drtinovo nám.121 (ve Starém Městě).

Děti  :

• poznají prostředí školy

• prohlédnou si třídy, školní družinu, tělocvičnu, jídelnu

• vyzkouší si práci v lavicích

• poznají nové kamarády

• procvičí si cviky na hrubou i jemnou motoriku

• nezůstane stranou ani smyslové vnímání, paměť, matematická představivost

Kdy? :  30. ledna 2020, 15-16 hod., 27. února 2020 a 26. března 2020

S sebou: přezůvky a pastelky,  pravidelná účast není podmínkou

Domov sv. Josefa v Žirči

19. 12. 2019

Dnes jsme předali dárečky z Vánoční sbírky. Děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli k radosti druhých.

G. Melicharová

Návštěva v Betanii

18. 12. 2019

Žáci naší školy byli popřát krásné Vánoce obyvatelům Betanie. Přinesli vyrobený betlém, malé dárečky a zazpívali koledy. Doufáme, že toto setkání přineslo radost do předvánočního času.

G. Melicharová

My new face

13. 12. 2019

Anglický jazyk jsme pojali trošku jinak.  Zábavnou formou jsme opakovali části našeho obličeje. Z nepotřebných věcí, které jsme doma posbírali, jsme si postavili nový obličej.

V. Burdychová

10. 12. 2019

Děkujeme paní knihovnici za příjemně strávené dopoledne v knihovně. Bylo to prima.

M. Hurdálková

Beseda

3. 12. 2019

V pátek 29. listopadu strávila třída 4.A příjemné dopoledne v městské knihovně.

J. Kohnheiserová

Beseda v knihovně

25. 11. 2019

Dnes jsme si hezky popovídali v knihovně o našich babičkách a dědečcích. Poznali jsme knihy -  Babička drsňačka a Dědečkův velký útěk. Příběhem nás provedla paní knihovnice, ale konec pohádek nám neprozradila. Tak nám nezbude nic jiného, než si knihy půjčit a s chutí se do nich začíst.

V. Burdychová