Ze života školy

Příspěvky

Hvězda orientu

10. 2. 2020

Taneční kroužek, který pracuje na škole již 14. rokem se zúčastnil soutěže Hvězda orientu, která se konala 1. – 2. února v Divadle J. Čížka. Děvčata pod jménem taneční skupiny No Princesses se svým nubijským folklórem v široké konkurenci z celé republiky nezapadla a vytančila si krásné druhé místo. Našim hvězdám, které zazářily na nebi orientálního tance gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Poděkování patří také náchodské firmě Darré a jejím švadlenkám za pomoc při šití kostýmů.

J. Horká

Všeználek

8. 1. 2020

VŠEZNÁLEK pro předškoláčky

Srdečně zveme děti i rodiče na setkávání do  školy ZŠ Náchod, Drtinovo nám.121 (ve Starém Městě).

Děti  :

• poznají prostředí školy

• prohlédnou si třídy, školní družinu, tělocvičnu, jídelnu

• vyzkouší si práci v lavicích

• poznají nové kamarády

• procvičí si cviky na hrubou i jemnou motoriku

• nezůstane stranou ani smyslové vnímání, paměť, matematická představivost

Kdy? :  30. ledna 2020, 15-16 hod., 27. února 2020 a 26. března 2020

S sebou: přezůvky a pastelky,  pravidelná účast není podmínkou

Domov sv. Josefa v Žirči

19. 12. 2019

Dnes jsme předali dárečky z Vánoční sbírky. Děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli k radosti druhých.

G. Melicharová

Návštěva v Betanii

18. 12. 2019

Žáci naší školy byli popřát krásné Vánoce obyvatelům Betanie. Přinesli vyrobený betlém, malé dárečky a zazpívali koledy. Doufáme, že toto setkání přineslo radost do předvánočního času.

G. Melicharová

My new face

13. 12. 2019

Anglický jazyk jsme pojali trošku jinak.  Zábavnou formou jsme opakovali části našeho obličeje. Z nepotřebných věcí, které jsme doma posbírali, jsme si postavili nový obličej.

V. Burdychová

10. 12. 2019

Děkujeme paní knihovnici za příjemně strávené dopoledne v knihovně. Bylo to prima.

M. Hurdálková

Beseda

3. 12. 2019

V pátek 29. listopadu strávila třída 4.A příjemné dopoledne v městské knihovně.

J. Kohnheiserová

Beseda v knihovně

25. 11. 2019

Dnes jsme si hezky popovídali v knihovně o našich babičkách a dědečcích. Poznali jsme knihy -  Babička drsňačka a Dědečkův velký útěk. Příběhem nás provedla paní knihovnice, ale konec pohádek nám neprozradila. Tak nám nezbude nic jiného, než si knihy půjčit a s chutí se do nich začíst.

V. Burdychová

Běh do zámeckých schodů

12. 11. 2019

Vybraní žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili závodu Běh do zámeckých schodů. Jako tým vybojovali ve své kategorii krásné 3. místo a získali putovní pohár. Dále se můžeme pyšnit vítězem kategorie A - chlapci, nejrychlejším hochem Jonášem H., který získal 1. místo. Všem běžcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

V. Pibilová

Miniházená

12. 11. 2019

Zúčastnili jsme se prvního podzimního turnaje 6. ročníku  miniházené. Děti bojovaly ze všech sil a naše družstva se umístila na 3. a 4. místě.

J. Kohnheiserová