Ze života školy

Všeználek

8. 1. 2020

VŠEZNÁLEK pro předškoláčky

Srdečně zveme děti i rodiče na setkávání do  školy ZŠ Náchod, Drtinovo nám.121 (ve Starém Městě).

Děti  :

• poznají prostředí školy

• prohlédnou si třídy, školní družinu, tělocvičnu, jídelnu

• vyzkouší si práci v lavicích

• poznají nové kamarády

• procvičí si cviky na hrubou i jemnou motoriku

• nezůstane stranou ani smyslové vnímání, paměť, matematická představivost

Kdy? :  30. ledna 2020, 15-16 hod., 27. února 2020 a 26. března 2020

S sebou: přezůvky a pastelky,  pravidelná účast není podmínkou

Domov sv. Josefa v Žirči

19. 12. 2019

Dnes jsme předali dárečky z Vánoční sbírky. Děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli k radosti druhých.

Návštěva v Betanii

18. 12. 2019

Žáci naší školy byli popřát krásné Vánoce obyvatelům Betanie. Přinesli vyrobený betlém, malé dárečky a zazpívali koledy. Doufáme, že toto setkání přineslo radost do předvánočního času.

My new face

13. 12. 2019

Anglický jazyk jsme pojali trošku jinak.  Zábavnou formou jsme opakovali části našeho obličeje. Z nepotřebných věcí, které jsme doma posbírali, jsme si postavili nový obličej.

V. Burdychová

10. 12. 2019

Děkujeme paní knihovnici za příjemně strávené dopoledne v knihovně. Bylo to prima.

M. Hurdálková

Beseda

3. 12. 2019

V pátek 29. listopadu strávila třída 4.A příjemné dopoledne v městské knihovně.

J. Kohnheiserová

Beseda v knihovně

25. 11. 2019

Dnes jsme si hezky popovídali v knihovně o našich babičkách a dědečcích. Poznali jsme knihy -  Babička drsňačka a Dědečkův velký útěk. Příběhem nás provedla paní knihovnice, ale konec pohádek nám neprozradila. Tak nám nezbude nic jiného, než si knihy půjčit a s chutí se do nich začíst.

V. Burdychová

Běh do zámeckých schodů

12. 11. 2019

Vybraní žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili závodu Běh do zámeckých schodů. Jako tým vybojovali ve své kategorii krásné 3. místo a získali putovní pohár. Dále se můžeme pyšnit vítězem kategorie A - chlapci, nejrychlejším hochem Jonášem H., který získal 1. místo. Všem běžcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

V. Pibilová

Miniházená

12. 11. 2019

Zúčastnili jsme se prvního podzimního turnaje 6. ročníku  miniházené. Děti bojovaly ze všech sil a naše družstva se umístila na 3. a 4. místě.

J. Kohnheiserová

Code Week

11. 11. 2019

Žáci se seznámili s roboty a programem, který umožňuje naprogramovat svícení, pohyb i různé zvuky robota. Všem se podařilo roboty naprogramovat, práce na pc je velice bavila. Myslím, že si ani nevšimli, že se učí.