Jdi na obsah Jdi na menu

Ze života školy

Příspěvky

Plavecký kurz

25. 6. 2023

Žáci 1. a 3. třídy úspěšně dokončili plavecký kurz, který byl již tradičně zakončen závody. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za pokrok, který udělali. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Vyhodnocení soutěže " Posel dobrých zpráv"

25. 6. 2023

Žáci z 5. B se zúčastnili soutěže, kterou vyhlásila naše Městská knihovna - Posel dobrých zpráv. V literární kategorii se umístili na 1. místě Nela Suchánková, 2. místě Pavel Maršík a 3. místě Hana Měřínská. Speciální ocenění ve výtvarné kategorii získala  Isabella Matoušková. Všem výhercům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Nelče přejeme hodně štěstí v postupu do dalšího kola !

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Pasování prvňáčků na čtenáře

19. 6. 2023

Ve spolupráci s městskou knihovnou byli naši prvňáčci pasováni rytířem Hronem na čtenáře.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Den s policií

19. 6. 2023

Ve čtvrtek 8.6. na děti ve školní družině čekalo velké překvapení. Okolo jedné hodiny se u nás na školním dvoře objevilo policejní auto s pány policisty. Děti prožily příjemné odpoledne, kdy se seznámily s prací policistů, vyzkoušely si některé pomůcky, které policisté využívají při své práci. Nejvíce se děti podivovaly nad helmou a policejním štítem, měly možnost si posedět v policejní autě. Všichni byli moc nadšení a zahrnuli pány policisty spoustou dotazů. Moc se nám to všem líbilo !

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

výtvarná soutěž Krása a zdraví ze zahrady

19. 6. 2023

Dívky z 5. B se zúčastnily soutěže Krása a zdraví ze zahrady, kterou vyhlásil Český zahrádkářský svaz. Isabella Matoušková se umístila v " kategorii B " na krásném 2. místě a Veronika Sedláčková na 10. místě. Moc gratulujeme!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Ukázka ze školní družiny

19. 6. 2023

Malá ukázka akcí a prací dětí ve školní družině. Letos jsme zažili návštěvu čerta a Mikuláše, překvapení pod vánočním stromečkem, tradiční karneval, hrátky na sněhu, čarodějnické soutěže, opékání buřtů, den s policií, sportovní soutěže, návštěva muzea a podobně. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Školní vícedenní výlet

6. 6. 2023

Žáci třetího až pátého ročníku prožili krásné čtyři dny v Potštejně. Naším domovem byl areál Železničář, kde se o nás krásně starali. Pro některé to byl první zážitek spát mimo svou postel a bez rodičů. Všichni to ale parádně zvládli. Nebyl čas na stýskání, program jsme měli nabitý - koupání v řece, sportovní hry, přednáška o pravěku, pozorování a fotografování zvěře, návštěva potštejnského hradu, táborák, zpívání u ohně a nechyběla tradiční noční stezka odvahy. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Výlet do Potštejna

6. 6. 2023

Žáci prvního a druhého ročníku se vydali na potštejnský zámek. Hned u autobusu nás vítal kašpárek, který nás prováděl zámkem celé dopoledne. Starší děti se vydaly na prohlídku zámku, která byla moc hezky připravená jako příběh o životě v baroku. Pro mladší byl připravený program zvaný " Pohádkov", kde děti hledaly a poznávaly tradiční pohádky. Obě skupiny se vystřídaly v zámku i Pohádkově. Závěr naší návštěvy byl v zámeckém parku, kde jsme hledali poklad - a našli :-)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

Africká pohádka pro 1. a 2. třídu

15. 5. 2023

Dnešní deštivý den jsme si zpříjemnili veselým představením o cestovateli Emilu Holubovi. Herecké duo z Divadélka pro školy nám přijelo zahrát Africkou pohádku, která byla velmi poutavá, veselá, zábavná i poučná. Všem se nám to velice líbilo. Už se těšíme opět na další představení.  

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy

McDonald´s cup

15. 5. 2023

Děti se zúčastnily okrskového kola McDonald´s cupu. Na výborné výkony dětí jsme navázali z minulého ročníku a nakonec žáci starší kategorie vyhráli 1. místo. Porazili velké školy, jako jsou ZŠ Komenského, Plhov nebo TGM. Postup do Jaroměře se odehrál další pátek a tam naši žáci obsadili páté místo. Mladší kategorie také překvapila a skončila na krásném 2. místě. Všem dětem děkujeme za předvedené výkony a budeme se těšit na další ročník.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Ze života školy