Ze života školy

Příspěvky

Beseda : Ve veterinární ordinaci.

3. 1. 2022

Žáci 2.třídy prožili jeden den, kdy se mohli podívat na to, jak to chodí ve veterinární ordinaci. Slyšeli, kteří pacienti ji nejvíce navštěvují, s jakými problémy. Zjistili, jak nejlépe se starat o domácí mazlíčky, co by jim neměli dávat k jídlu a proč. Pracovali ve skupinkách a sestavovali zvířecí puzzlíky, vyzkoušeli si také stetoskop. Na závěr vypracovali pracovní list, kde si ověřili nově nabyté vědomosti a zasmáli se u zvířecích videí.

Sázení stromů v podzámčí

7. 12. 2021

Čtvrté ročníky naší školy se v úterý 7. 12. zúčastnily akce sázení stromů na zámku v Náchodě. Děti se s velkou vervou vrhly do práce a zasadily dva habry. Také se od přítomných odborníků dozvěděly zajímavosti z rostlinné i živočišné říše. Tuto zdařilou akci nám již stále budou oba stromy připomínat.

Projektový den s odborníkem z praxe ve 4. A

28. 11. 2021

Třída 4. A prožila velmi zajímavý projektový den pod vedením pana Vlastimila Pibila, konzervátora z Muzea Náchodska. Projekt byl zaměřený na seznámení se s profesí konzervátora. Děti získaly základní informace o konzervaci, následně si prakticky vyzkoušely čištění kovů v podobě mincí. Na závěr viděly ukázky z dílny, kde se ze starých věcí stávají cenné sbírky muzea.

| Rubrika: Ze života školy

Světový den prevence týrání a zneužívání dětí

21. 11. 2021

Na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, 19. listopadu 2021, se mezi 10-11 hodinou v České republice rozezní bubny. Akce s názvem "Bubnovačka" má symbolicky upozornit na důležitost ochrany dětí před násilím a otevřít ve společnosti téma včasné prevence. Tato aktivita vznikla na Slovensku, kde se letos pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputové koná už poosmé! V České republice Bubnovačku poprvé pořádá a zaštiťuje Centrum LOCIKA, které již od roku 2015 pomáhá dětem a jejich rodinám žít život bez násilí. K akci se kromě jednotlivců, škol, firem a nejrůznějších platforem přidá i Policie České republiky.

Dětské dopravní hřiště v Náchodě

21. 11. 2021

Žáci 4. ročníků se zúčastnili dopravní výchovy v Bělovsi. Nejprve měli teoretickou průpravu a poté následoval praktický výcvik na kolech. I když nám počasí moc nepřálo, děti byly nadšené.

Plavecké závody

8. 11. 2021

Žáci 2. a 4. ročníků v průběhu září a října absolvovali plavecký kurz v náchodském krytém bazéně. Již tradičně byl zakončen závody. Všichni byli šikovní, v plném nasazení a zvládli danou trať uplavat bez problémů. Vítězům moc gratulujeme.

Běh do zámeckých schodů

6. 11. 2021

Žáci naší školy se 12. 10. zúčastnili Běhu do zámeckých schodů, který  letos proběhl v okolí zimního stadionu. Naše škola byla velmi úspěšná.

Na medailových pozicích se umístili:

1. místo - FLECHTNER Tomáš, KRUTSKÁ Ella, MELIŠÍKOVÁ Viktorie
  2. místo - SLAVÍKOVÁ Miriam, VIŠŇÁK Lukáš
  3. místo - ZILVAROVÁ Adéla

Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Představení Leonardo da Vinci

6. 11. 2021

Dne 20. října zhlédli naši žáci představení umělecké Agentury Pernštejni s názvem Leonardo da Vinci - 500 let (k příležitosti výročí úmrtí tohoto génia)

V první části se děti prostřednictvím krátkých scének dozvěděly zajímavé informace o Leonardově životě a díle. Ve druhé části si prohlédly reprodukce několika jeho obrazů a kreseb, modely vynálezů, některé si vyzkoušely, jak fungovaly.

Beseda v městské knihovně

30. 10. 2021

Také žáci 4. B se zúčastnili besedy v městské knihovně, kde se seznámili s knihou Můj anděl se umí prát a ukázkami z dalších knih, kde je hlavním tématem šikana. Děti vyprávěly různé příběhy, sdělovaly své názory, hledaly řešení.

| Rubrika: Ze života školy

Projektový den s odborníkem z praxe

30. 10. 2021

Třída 4. B prožila velmi zajímavý projektový den pod vedením paní Ing. Báry Šťáskové. Projekt byl zaměřený na rozšíření vědomostí o lese a životě lesních zvířat. Děti se naučily rozeznávat některá pobytová znamení, druhy spárkaté zvěře a rozdíly v jejich paroží. Seznámily se s potřebami zvířat v zimě, jak je vhodně přikrmovat, v přírodě si vyzkoušely, zda poznají hlasy některých zvířat a další praktické zkušenosti.