Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2017/2018

Rubriky

Příspěvky

Den Země

7. 5. 2018

 V rámci Dne Země uspořádala naše škola 27.4.2018 akci "Ukliďme si kolem školy". Ve spolupráci s technickými službami jsme se rozhodli uklidit část naší obce a tím pomoci nám všem a hlavně přírodě. Dívali jsme se, mnozí poprvé, úplně jinýma očima na cesty a jejich okolí, kde běžně chodíme a jezdíme. Vybaveni rukavicemi a pytli jsme se po skupinách vydali od školy různým směrem. To byste nevěřili, jaké "poklady" se dají v lese či podél cest najít! Asi nejzajímavějším "úlovkem" byl gramofon a hned  za ním se umístil počítačový hard disk.
Den si zpestřila každá třída po svém. Někteří venku lepili květinové palety nebo plnili zajímavé úkoly v přírodě. Jiní tvořili nádherné mandaly z přírodnin, jež nyní zdobí cyklostezku do Pekla.
​Máme radost, že jako škola můžeme uspořádat akci, jež je prospěšná pro nás všechny a těšíme se na nějakou příští. Fotogalerie...

Věra Štěpánková

 
Celý příspěvek

Naši úspěšní recitátoři

7. 5. 2018

Dne 16.4.2018 se v náchodské ZUŠ konalo okresní kolo recitační soutěže, kterého se žáci naší školy již pravidelně účastní.  V mladší kategorii jsme vyslali dva vítěze školního kola - Honzíka Trávníčka a Vojtu Jarolímka. Obrovským úspěchem pro nás bylo, že se oba naši chlapci dostali do postupující čtyřky. Svým skvělým výkonem přesvědčili porotu, že patří mezi top recitátory okresu a postupují tak do krajského kola, pořádaného v Hradci králové v divadle Jesličky. Oběma chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Věra Štěpánková 

 
Celý příspěvek

Čtenářské dílny - aneb paní učitelky čtou dětem

7. 5. 2018

Čtenářské dílny, kdy si děti přinesou do školy vlastní knížku a v rámci hodiny čtení si ji čtou, popř s ní nějak pracují, jsou na naší škole u starších žáků již běžnou součástí výuky. Jak ale ještě podpořit u dětí zájem o tištěnou knihu? V dubnu u nás na škole proběhl, tak jako loni, "čtecí týden". Každá paní učitelka i pan ředitel si vybrali jednu knihu. Svůj výběr prezentovali dětem celé školy a hurá na to! Přišel den, kdy si knížky měly najít své posluchače. Po loňském zážitku se na tento den děti velmi těšily. Po celé škole byly tajně rozmístěny tyto knihy s tabulkou, kde se děti měly zapisovat a tím si potvrdit místo ve své nově vzniklé skupině. Škola se v tu chvíli stala dokonalým mraveništěm. Pak už stačilo si jen přinést polštářek, třeba i deku a čtenářská pohoda mohla začít. V průběhu celého týdne, vždy hodinu denně, četla každá paní učitelka pro skupinu dětí svoji knížku. Kromě podpory kladného vztahu ke knížce se také podpořily vztahy v rámci celé školy...některé děti měly možnost poznat se s paní učitelkou, jež je nikdy neučila a také žáci různých tříd a věku se díky promíchaným skupinám vzájemně poznaly. Tuto akci jsme si všichni moc užili, a tak se na příští duben těšíme již dnes. Fotogalerie...

Věra Štěpánková

 
Celý příspěvek

Projekt 3.B o J. Ladovi

7. 5. 2018

Jak trávíme březen, měsíc knihy ve 3.B
Pro náš projekt v rámci měsíce knihy jsme si letos vybrali malíře a spisovatele Josefa Ladu. Děti přinesly do školy velké množství knížek, pohledů, obrázků, ale také skvěle připravené referáty o životě a díle tohoto autora. Pro děti bylo velmi zábavné si skrze říkadla ze svých knížek připomenout dobu, kdy byly ještě mrňouskové. Asi největší zajímavostí, jež jsme se dozvěděli je, že po tomto významném českém autorovi byl pojmenován asteroid. Veškeré informace jsme poté ve skupinkách zpracovali do společného projektu a na fotografiích  se můžete podívat, jak se nám dařilo. Fotogalerie...

Věra Štěpánková

 
Celý příspěvek

Matematický klokan 2018

27. 4. 2018

V pátek 16. března 2018 jsme se zúčastnili celosvětové matematické soutěže Matematický klokan. Naši žáci si vedli dobře a zde jsou ti nejúspěšnější:

Kategorie Cvrček - maximum bodů 90:

II.A - Korec 70b, Kosař 60b, Dobeš 48b
III.A - Jarolímek 70b, Maršíková 68n, Kumpoštová 58b
III.B - Poláček 39b, Lokvencová 38b, Dobešová 35b

Kategorie Klokánek - maximum bodů 120:

IV.A - Jadrný 80b, Zeidler 72b, Hurdálek 70b
V.A - Krčmářová 99b, Ungerová 93, Šnajdr 72b

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a těšíme se na příští ročník!

 
Celý příspěvek

Usměvavé lyžování

10. 2. 2018

V lednu měli žáci naší školy možnost absolvovat odpolední lyžařský kurz v Krkonoších. Určitě si to všichni moc užili. winkFotogalerie...

 

 

 
Celý příspěvek

Školní turnaj ve stolním fotbale

8. 2. 2018

V prosinci a lednu proběhl druhý ročník stolního fotbálku. Turnaje se zúčastnili 5.A, 4.A, a protože bylo málo účastníků, do turnaje se přihlásili i čtyři žáci 2.A. Ceny pro první místo byly 2 Bluetooth reproduktory, pro druhé a třetí místo byly připraveny sluchátka. Hrálo 20 družstev po dvou hráčích. Časový limit na jeden zápas byl 4 minuty poločas, takže dohromady 8 minut. Na třetím místě se nečekaně umístil tým pod názvem Slanina, s Kubou Korcem a Šimonem Kosařem. Na druhém místě po velké bitvě ve finále se umístil tým FK Bagři s Romanem Regentem a Přemkem Kosařem. A na konečném prvním místě se umístil tým Liščata s Tobiášem Kráčmarem a Matějem Laštovicem.

Matěj Laštovic, V.A

 
Celý příspěvek

Vánoční výstava

5. 1. 2018

V pondělí 11. prosince byla zahájena vánoční výstava žáků naší školy. Od rána se školou linuly vánoční koledy. Dopoledne jsme přivítali děti z Mateřské školy Myslbekova a Bražce, odpoledne nás navštívili rodiče, prarodiče a přátelé naší školy. Každý kdo přišel, si měl opravdu z čeho vybírat. Jukněte sami do fotogalerie. Děkujeme všem žákům a učitelům za jejich čas věnovaný této výstavě. Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek

Hodina kódu

5. 1. 2018

Hodina kódu (anglicky Hour of Code), někdy uváděna pod názvem Hodina kódování, je celosvětová akce, která má za cíl přiblížit programování žákům a široké veřejnosti a ukázat, že každý se může naučit jeho základy. Za vznikem a pořádáním akce stojí organizace Code.org.

I my jsme se letos zapojili a všichni žáci měli možnost vyzkoušet si jaké je to programovat. 

I. A a II. A  - výuková lekce zde...

III.A - výuková lekce zde...

IV.A a V.A - Star Wars zde... a Minecraft zde...

 
Celý příspěvek

Na návštěvě ve 3.A

22. 12. 2017

Nakoukněte do 3.A - právě mají angličtinu. A je to zábava :-D

 
Celý příspěvek