Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2016/2017

Příspěvky

Školní výlet na Ostaš

14. 6. 2017

Na Ostaši je pohoda:-). To by řekl snad každý, kdo tam s námi byl. Aby to ovšem nevyznělo, že jsme si tam přijeli odpočívat. Začali jsme v Hlavňově programem "Šest smyslů" a došli přes Hvězdu na Ostaš. Navečer jsme někteří z nás prvně lezli po skále a slaňovali. V úterý jsme navštívili Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují a následovala beseda první pomoci. Ve středu jsme si prolezli bludiště na Ostaši, poté proběhla ukázka výcviku loveckých psů, táborák a večerní stezka odvahy.  Celý školní výlet prolínaly hry v areálu, v lese, na chatičkách. Byla to fakt pohoda:-) Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Miniházená

14. 6. 2017

Úspěšně jsme zakončili sezónu miniházené jarním turnajem, kde jsme obsadili v kategorii starších dětí třetí a páté místo. Budeme se těšit na příští školní rok do dalších zápasů. Fotogalerie...

J. Kohnheiserová

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Ovoce a zelenina do škol

14. 6. 2017

Naše škola je zapojena do projektu "Ovoce a zelenina do škol" a díky němu jsme obdrželi jako doprovodné opatření ochutnávkové koše plné tohoto sortimentu. Nejdříve se děti seznámily se známými a neznámými druhy, následovala poznávačka dle chuti a nakonec "kuchtění" různých druhů zeleninových a ovocných salátů. Byla to mňamka:-) Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Státní okresní archiv v Náchodě

14. 6. 2017

V.A navštívila Státní okresní archiv v Náchodě, kde nás přivítala Mgr. Jana Ptáčková, která nás seznámila s posláním badatelny a zpřístupňováním archiválií veřejnosti. Zhlédli jsme staré dokumenty naší školy, knihu cti i hanby, různé pečetě za dob našich panovníků a mnohé další. Moc děkujeme. Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Školní výlet první a druhých tříd

19. 5. 2017

V úterý 16.května se naše první a druhé třídy vydaly na školní výlet na Staré hrady. Hned na prvním nádvoří si pro nás přišla opravdová čarodějnice. Ta nás zavedla do "Hradního pohádkového sklepení". V chladných a temných komnatách podhradí nás čekalo mnoho známých i neznámých pohádkových postav.  Prohlédli jsme si též "Pohádkovou půdu" a "Bestiář"- plný zvířátek a různé hradní havěti. Jeden z nejzajímavějších zážitků ovšem byla výuka jízdy na koštěti. Myslím, že po tomto kursu osedláme leckteré koště :).  Poté  jsme se přesunuli do Tonga - zábavního parku v Hradci Králové. Tam se děti na atrakcích všeho druhu řádně vyřádily. Unavené, ale spokojené nasedly do autobusu a tradá domů. Pokaždé, když se vrací zpět ke škole  autobus plný dětí a zážitků, si říkáme...paráda a kam příště?
Fotogalerie...

V. Štěpánková

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Pohořský střevíček

9. 5. 2017

V sobotu dne 6.5.2017 se taneční kroužek zúčastnil 21. ročníku taneční soutěže Pohořský střevíček. Děvčata navázala na úspěchy předešlých let a s choreografií "Je čas roztáhnout křídla" si vytancovala 1. místo v kategorii scénický tanec. A to není vše! V kategorii moderní tanec získala 2. místo se skladbou "Neřeš to! Setřes to!". Tímto chci poděkovat všem zúčastněným: malým tanečnicím za nasazení a výbornou reprezentaci školy, jejich rodičům za ochotu, vstřícnost, nezištnou podporu, zakoupení kostýmů a rekvizit a v neposlední řadě paní učitelce Horké za pomoc při soutěži. 
Fotogalerie...


Eva Polášková (vedoucí tanečního kroužku)

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Bubenické dílny

9. 5. 2017

Poslední dubnový týden se otřásala škola v základech. Důvodem nebyl ani jarní úklid, ani stavba metra trasy A ze Starého Města na Masarykovo náměstí laugh, ale důvodem byl pan Andrš a především jeho bubny. Pan Andrš k nám přijel z Kostelce nad Orlicí se svým programem Rytmy sběrného dvora. Program to byl nabitý rytmy a energií a tu budeme se závěrem školního roku potřebovat. wink Fotogalerie...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Legiovlak v Náchodě

20. 4. 2017

Poslední den před prázdninami jsme se vydali na vlakové nádraží, kde jsme měli možnost zhlédnout  věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak se skládá z plošinového, improvizovaného obrněného, dělového, ubytovacího (těplušky), výstrojního, velitelského, štábního, zdravotního, poštovního a kovářského vagonu. Žáci si prohlédli originální součásti výstroje a výzbroje stejně, jako předměty legionářské každodennosti.                          Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Úklid Metuje

13. 4. 2017

V sobotu 8. dubna jsme se společně s náchodskými skauty zapojili do akce Ukliďme Česko. Naším cílem bylo uklidit břehy Metuje od čističky až po osadu Peklo. Byla to fuška, ale zvládli jsme to a navíc, ten pocit, že děláte něco, co má smysl... wink​Díky všem zúčastněným! Fotogalerie...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Vikingové u nás ve škole

11. 4. 2017

29.3. zavítali do naší školy dva Vikingové. Jednalo se divadelní představení Agentury Pernštejni s názvem Vikingové - válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci. Získali jsme informace o tom, jak fungovala vikinská posádka lodi, jaká byla jejich válečná strategie a v čem byl úspěch jejich výprav. Žáci si vyzkoušeli, jak musela být sehraná posádka drakkaru, vyzkoušeli si vytvořit některé štítové formace, které Vikingové používali v boji. Součástí programu byla replika dlouhé vikinské lodi. Dozvěděli jsme se, že Vikingové nebyli jen barbarští nájezdníci, ale že se také podíleli na vzniku některých státních útvarů. Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0