Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2017/2018

Příspěvky

Cesta k Astrid

19. 12. 2017

V listopadu se třída IV.A zúčastnila literární soutěže Cesta k Astrid, kterou vyhlásila Městská knihovna v Náchodě. Většina žáků psala vlastní vymyšlený příběh o Pipi. Děkujeme výhercům (Kuba Kulíček, Štěpán Strnad, Míša Pošvář, Jéňa Téra a Ráďa Štěpánek), ale i celé třídě.  Fotogalerie...

J. Horká

 
Celý příspěvek

Na návštěvě v II.A

12. 12. 2017

Mezi našimi druháčky bylo fajn. I když jsou občas živější, čeština jim jde.  yes

 
Celý příspěvek

Vystoupení na Vysokovském kohoutu

1. 12. 2017

Další vystoupení tanečního kroužku v tomto školním roce.

Po vystoupení na Kuronských slavnostech děvčata z tanečního kroužku mohla předvést svůj um, talent a výsledky dřiny z tréninků na další společenské akci konané v Náchodě. V rámci 50. ročníku celostátního amatérského filmového festivalu s mezinárodní účastí „Vysokovský kohout“ děvčata zatančila choreografie „Neřeš to! Setřes to!“ a „Je čas roztáhnout křídla“. Kromě letošních členek tanečního kroužku vydatně pomohly i členky „vysloužilé“, kterým patří velký dík za to, že se rády vrací. Všem vystupujícím a jejich ochotným rodičům děkuji, protože v takovéto partě je radost „pracovat“… tedy vlastně tančit. Fotogalerie...

Eva Polášková, vedoucí tanečního kroužku

 
Celý příspěvek

Školní liga miniházené Náchod

24. 11. 2017

I v letošním roce se účastníme Školní ligy miniházené v Náchodě. Chlapci a děvčata mají pravidelné tréninky pod vedením paní učitelky Kohnheiserové každý pátek. Jenou za dva měsíce se sejdou s ostatními týmy a poměří si síly na turnaji.

Fotogalerie...

 
Celý příspěvek

Halloween ve 4. a 5. třídě

24. 11. 2017

Žáci 4. a 5. tříd si užili Halloweenské dopoledne. devil Podívejte se do fotogalerie...

Co to je Halloween? Přečtěte si zde...

 
Celý příspěvek

I.A v ZOO

9. 11. 2017

Dnešní den jsme prožili ve velmi pěkné podzimní náladě. Navštívili jsme zoologickou zahradu ve Dvoře Králové. Těšili jsme se na zvířátka, ale také na strašidelnou výzdobu, která byla všude kolem nás. Vydlabali jsme pět dýní, ozdobili je a zapálili v nich svíčky. Přispěli jsme tak ke krásné podzimní výzdobě celé zahrady. Všechny děti mají pochvalu za úžasné chování po celou dobu výletu. Udělaly mi velkou radost. Fotogalerie...


V. Burdychová


 
Celý příspěvek

Bezpečně na internetu

9. 11. 2017

V pondělí 23. 10. se na naší škole uskutečnila beseda pro rodiče o bezpečí na internetu. Tisková mluvčí Policie ČR v Náchodě paní por. Mgr. Eva Prachařová společně se svým kolegou upozornila na největší chyby, kterých se rodiče a jejich děti dopouštějí v online prostředí. Zde naleznete odkazy na internetové stránky, které se dané problematice věnují.

Filmy: 

Internetové stránky:

 
Celý příspěvek

Exkurze na dno Macochy

7. 11. 2017

Cílem letošní podzimní exkurze byl Moravský kras. Naši čtvrťáci a páťáci prošli Punkevními jeskyněmi až na dno propasti Macocha a cestou zpět se plavili po ponorné říčce Punkvě. A aby měli představu o Macoše kompletní, vyjeli lanovkou až na její vrchol. Jéje, až se nám z pohledu do té hloubky pod námi zatočila hlava surprise Ale výlet to byl perfektní! yes

Fotogalerie...

 
Celý příspěvek

Logická olympiáda

20. 10. 2017

Třídy IV.A a V.A se zúčastnily soutěže Logická olympiáda - zde jsou výsledky nejúspěšnějsích řešitelů.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Celkem se v kategorií Kategorie A (2.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 14483 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 764.
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. 

 
 
Celý příspěvek

Na návštěvě v 1.A

10. 10. 2017

Naši prvňáčci dělají obrovské pokroky. Nakoukněte v krátkém videu do jejich třídy wink

 
Celý příspěvek