Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2016/2017

Příspěvky

IQ Landia

17. 11. 2016

V pátek 11.11.2016 jsme s dětmi ze  3. a  4.A  vyrazili na výlet do IQlandie. Po příjezdu jsme se nejprve v přízemí ponořili do Vodního světa, kde nás zaujala výjimečná vodní stěna s fontánou a kde jsme si mohli pohrát s mlýnky, trubkami a tryskami. Potom jsme nakoukli do podzemí – nitra naší planety a následně jsme po schůdkách vystoupali do dalšího oddělení Geo – modrá planeta. Přidali jsme expozici Živly – oheň, voda, země, vzduch a pak jsme si šli odpočinout na vědeckou show. Po dechberoucích experimentech jsme se šli posilnit pořádnou svačinou. Díky tomu jsme ještě zvládli oddělení Člověk, kde je pro návštěvníky připraveno asi 80 interaktivních exponátů.. Bohužel nebylo v našich silách prohlédnout si úplně všechna zákoutí IQlandie. Ale třeba jsme Vás nalákali a pojedete se do IQlandie podívat se svými dětmi i Vy. Nám se tam moc líbilo!

J. Zaňková

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Martinský trh

14. 11. 2016

V pátek 11.11. v den sv. Martina se třída V.A zúčastnila tradičního MARTINSKÉHO TRHU, který se uskutečnil na náměstí. Trhy jsme si náležitě užili, utratili co se dalo a v podvečerních hodinách jsme se někteří z nás vrátili zpět, abychom se zde mohli setkat se sv. Martinem, který  přijel na bílém koni do Náchoda...

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Martinsko-Cecilské lidové slavnosti

14. 11. 2016

V sobotu 12.listopadu pěvecký sboreček naší školy vystupoval na Martinsko-Cecilské lidové slavnosti. Mnoho nových zpěváků nastoupilo do sborečku teprve v říjnu a v takto krátké době s námi dokázali nacvičit vše, co bylo třeba. Vydatnou pomocí nám jsou také zpěváci ze čtvrté třídy, ale velký dík patří za celé vystoupení rozhodně všem. Těšíme se na další společné zpívání 9.12.2016 na akci Sněhánky na náměstí v Náchodě. Všichni jste srdečně zváni.


Věra Štěpánková

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Školní liga v miniházené

6. 11. 2016

V pátek 4.11. se dvě družstva z naší školy zúčastnila 3. ročníku školní ligy v miniházené a obsadila krásné 3. a 5. místo. Všem sportovcům moc gratulujeme.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Exkurze do Prahy

14. 10. 2016

V úterý 11.10.2016 se páté třídy zúčastnily exkurze do Prahy. Cestou na letiště Václava Havla jsme měli možnost zhlédnout i historickou část města. Prohlídka na letišti proběhla autobusem v části Jih, Sever a Cargo zóně. Viděli jsme odbavení letadel před startem, po přistání, ukázky zavádění letadel na stání. Pozorovali jsme starty a přistání u vzletové dráhy, seznámili jsme se s technickým zázemím letiště, s interiérem a technikou Záchranné požární stanice letiště. Největším zážitkem pro nás bylo přistání největšího letadla Airbus A 380 - 800, který přiletěl z Emirátů. Návštěva Technického muzea byla spojena i s výstavou Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV., která je součástí oslav 700. výročí narození císaře a krále Karle IV.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Pozvánka na odpolední setkání

13. 10. 2016

pozv01w.jpgSrdečně vás zveme na odpolední setkání.

Téma:

  • Jak nastavit režim školáka
  • Co dělat, když se učení nedaří
  • Není moje dítě přetěžováno?
  • Potřebuje dítě hranice?

Hostem bude Mgr. Helena Kudelová, speciální pedagožka. Sejdeme se 3. listopadu 2016 v 17 hodin ve třídě 4.A.

Přijďte si popovídat, těšíme se na Vás!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Mobilní trilopark

10. 10. 2016

V pátek se v naší školní tělocvičně dělo něco neobyčejného. Představte si, že jsme pod podlahou vykopali opravdického dinosaura - tedy vlastně jen kostru dinosaura, ale i tak z něho šel trochu strach. Na školní chodbě jsme si mohli vyrobit svého vlastního trilobita. A víte vůbec co to je trilobit? Trilobit je takový rak, který žil asi před 550 miliony let. Žili na dně prvohorního moře a otisky jejich schránek nám zůstaly zachovány jako zkameněliny. Podívejte se do naší fotogalerie...   

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Druháčci v náchodské galerii

4. 10. 2016

V pátek 30.září jsme s žáky druhých tříd navštívili edukačně interaktivní program v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Bylo to naše první společné setkání s uměním. Děti si prohlédly výstavu malíře, grafika a scénografa A.V. Hrstky a ve výtvarné dílně si vytvořily loutku. Poté, co světla galerie pohasla, nám odměnou bylo stínové divadlo právě z těchto vlastnoručně vyrobených loutek. Pod vedením zkušených průvodkyň jsme tedy měli možnost poutavým způsobem nahlédnout pod pokličku uměleckého světa, za což děkujeme.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Barevný den

26. 9. 2016

V pátek 23.9.2016 jsme na naší škole přivítali podzim "Barevným dnem". Většina žáků i učitelů přišla v podzimně laděném oblečení, škola se tedy rozzářila žlutými, oranžovými, hnědými či červenými tóny. Každá třída prožila tento den po svém, ovšem podzim vdechl svoji atmosféru do vyučování všech ročníků. Převážná většina se věnovala podzimnímu tvoření, naučili jsme se také spoustu podzimních písní a začetli se do mnoha zajímavých textů o právě započatém ročním období.
Děkujeme všem za prima den. 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Sbíráme víčka pro Filípka

23. 9. 2016

Filip Kněžourek před několika lety utrpěl zástavu srdce a byl dlouho v kómatu. V současnosti trpí apalickým syndromem. Pomozte sběrem víček s jeho nákladnou léčbou. Krabice na sběr víček je umístěna ve vestibulu školy před prosklenými dveřmi. Děkujeme!   www.filipknezourek.cz

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0