Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2016/2017

Příspěvky

Hvězdárna Hradec Králové

11. 4. 2017

V pondělí 27.3. navštívily páté třídy hvězdárnu  a planetárium v Hradci Králové. Žáci měli možnost pozorovat noční i denní oblohu, virtuální průlet sluneční soustavou ukázal její celkové uspořádání, podívali jsme se na povrch planet, do prstenců Saturnu. Důležitou součástí bylo střídání dne a noci, ročních období a fází Měsíce, zatmění Slunce a Měsíce s využitím teluria. Navštívili jsme také kopuli s dalekohledem, kde jsme pozorovali Slunce a sluneční skvrny. Touto exkurzí jsme si upevnili naše vědomosti o vesmíru. Fotogalerie...       

J. Horká

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Ranní čtenářské dílny

11. 4. 2017

V týdnu od 20. - 24.3. proběhly v naší škole ranní čtenářské dílny. Žákům byly nabídnuty dětské knížky různých žánrů, z nichž si vybrali knihu, která se jim nejvíce líbila. Začátek každého dne proběhl v heterogenních skupinách čtením příběhu na pokračování. Fotogalerie...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Matematický klokan

24. 3. 2017

V pátek 17. března se u nás na škole konala mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan. Zde jsou nejlepší řešitelé:

Kategorie Cvrček - maximum 90b, kategorie je společná pro 2. a 3. třídu:

2.A: Tereza Horká 51b, Vojtěch Jarolímek 42b, Ladislav Halounek 37b
2.B: Dan Poláček 42b, Markéta Tulmanová 39b, Anežka Stárová 34b
3.A:  Zeidlerová Anna 48b, Jadrný Petr 45b, Tera Jan 45b
 

Kategorie Klokan - maximum 120b, kategorie je společná pro 4. a 5. třídu:

4.A: Maxmilián Hrnčíř 70b, Matyáš Hodan 60b, Přemek Kosař 60b, Tereza Bohuňková 53b, Kateřina Ungerová 53b
5.A: Kryštof Brejtr 94b, Martin Kozák 75b, Vilém Jirsa 74b
5.B: Sylvia Simons 92b, Jiří Lokvenc 91b, Adam Poláček 88b

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Úspěch v recitační soutěži

17. 3. 2017

15.3. jsme  vyrazili do ZUŠ v Náchodě, abychom přednesli své básně v okresním kole recitační soutěže. V 1. kategorii (2. a 3. třída) za nás bojovala Míša Magdičová a Vojta Jarolímek. Sešlo se zde celkem 23 soutěžících.
V 2. kategorii (4. a 5. třída) soutěžilo 27 dětí a nás reprezentovala Anežka Zandalová a Péťa Matyska.
Všichni čtyři naši umělci předvedli bezchybný výkon, konkurence však byla veliká. I přesto ale Míša Magdičová a Péťa Matyska postoupili do krajského kola!!!!!!!! Hurá!!! Držíme jim pěsti, aby se jim stejně dařilo i v Hradci Králové! 

Fotogalerie...

J. Zaňková

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Minifotbal Cup 2017

2. 3. 2017

Během ledna a února probíhal turnaj v minifotbale. Zúčastnilo se jedenáct týmů, které mezi sebou svedly mnohdy velmi vyrovnané a o to napínavější souboje. Sláva vítězům a čest poraženým! smileywink

1. místo: Roman Regent a Matěj Laštovic
2. místo: Max Hrnčíř a Ondřej Ildža
3. místo: Jiří Lokvenc a Adam Poláček

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Kroužky na naší škole

28. 2. 2017

U nás na škole je velmi pestrá nabídka zájmových kroužků. Každý si určitě najde to své.  Na fotografii jsou naši mladí kytaristé pod vedením paní učitelky Melicharové.

Seznam kroužků:

Pěvecký
Estetický
Výtvarný
Hra na kytaru
Taneční
Miniházená
Příprava ke zkouškám 
Popelky (organizuje Déčko v prostorách školy)
S angličtinou kolem světa (organizuje Déčko v prostorách školy)
Bavme se pohybem (organizuje Bavme se pohybem v prostorách školy)
Karate (organizuje KarateDO, oddíl sportovního karate - v prostorách naší školy)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Bruslení nás baví

28. 2. 2017

Zimní stadion máme skoro za rohem, takže by byla škoda, kdybychom v hodinách tělocviku nechodili bruslit. Navíc, jsme zapsaní do opravdické školy bruslení, kde nás paní trenérka Páslerová učí správnou techniku. Takže, Martino Sáblíková, počkej, až vyrostem wink  Fotogalerie...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Recitační soutěž

16. 2. 2017

V pondělí 13. února se konalo školní kolo recitační soutěže. Všem recitátorům se vystoupení moc povedlo, ale postoupit do okresního kola mohli jen ti nejlepší:

1. kategorie (2. a 3. třída)​

  • Vojta Jarolímek
  • Míša Magdičová

2. kategorie (4. a 5. třída)

  • Péťa Matyska
  • Anežka Zandalová

Držíme pěsti a přejeme hodně štěstí ! yes

 
Celý příspěvek

Úspěch našich zpěvaček

9. 2. 2017

Ve čtvrtek 9. února se v ZUŠ v Polici nad Metují konalo okresní kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Naši školu reprezentovaly dvě soutěžící - Anna Zeidlerová a Eliška Radová. Anička obsadila krásné druhé místo a Eliška dokonce první a postupuje do republikového finále do Karlových Varů. Gratulujeme! yes

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0

Usměvavé lyžování

30. 1. 2017

Minulý týden byl opravdu náročný. Dopoledne jsme se sice jako obvykle pilně učili ve škole, ale odpoledne už jsme se proháněli po krkonošských sjezdovkách. wink Zlepšovali jsme si tam totiž naše lyžařské dovednosti na týdenním kurze. A bylo to super!!! Fotogalerie...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Školní rok 2016/2017 | Komentářů: 0