Jdi na obsah Jdi na menu

Školní rok 2018/2019

Příspěvky

Školní rádio

8. 11. 2018

Úplně čerstvou novinkou je školní rozhlasové vysílání. Tak to je vážně zážitek! Na každý pátek si vždy jedna třída připraví aktuality, co se za daný týden stalo a co se chystá v nejbližších dnech. No a je tu pátek! Pro nás velká událost, rychle ještě přeříkat text, nádech – výdech a jde se do ředitelny. Tam už čeká mikrofon a hlasatelské křeslo. Naše chvíle slávy může začít. Každá třída do toho vždy dá ještě navíc to své – někdo složí písničku, básničku, řekne, co by ve škole chtěli nebo naopak nechtěli, na jakou dobrotu se můžeme těšit v jídelně nebo se podělí o nějakou zajímavost ze života své třídy. Jsme škola maličká, každý každého tu zná a toto je další způsob, jak se vzájemně poznávat a propojit ještě více. Tedy, ať žije pátek!

Věra Štěpánková

 
Celý příspěvek

Druháci na exkurzi u hasičů

8. 11. 2018

image.jpg

Žáci druhé třídy se zapojili, s Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje, do preventivně – výchovného programu HASÍK CZ. Společně jsme uskutečnili dvě besedy, které pro nás byly velkým přínosem. Na konci října jsme se vypravili přímo k profesionálním hasičům do Velkého Poříčí, kde jsme s nimi strávili celé dopoledne. Děkujeme za příjemné setkání a vyčerpávající informace.

V. Burdychová

 

 
Celý příspěvek

Výsledky logické olympiády

15. 10. 2018

Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ)

Celkem se v kategorii Kategorie A (3.-5. ročník ZŠ) do soutěže zapojilo 11616 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 629
V následující sestavě jsou výsledky zobrazeny pouze u žáků, kteří byli mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. 

 
Celý příspěvek

Logická olympiáda

17. 9. 2018

Registrujte se do soutěže Logická olympiáda. Soutěž je určena pro děti od 3 let. Žáci 4. a 5. tříd budou vypracovávat soutěžní test ve škole. Více informací zde...

 
Celý příspěvek

Představujeme projekt, jehož jsme od 1. 9. 2018 součástí

6. 9. 2018

Učitelé naší školy se zapojili do projektu Podpora práce učitelů, který realizuje Národní ústav pro vzdělávání a je financovaný z Evropských fondů. Až do roku 2021 tak spoluvytváříme systém podpory rozvoje matematické, čtenářské, digitální gramotnosti a rozvoje informatického myšlení žáků. Podporujeme také otevřené vzdělávací zdroje. Přečtěte si více o tom, proč považujeme za důležité rozvíjet gramotnosti u dětí a žáků na stránce Gramotnosti.pro život, kterou sledují i naši učitelé. Čerpáme z ní nápady pro výuku, a proto k tomuto inspirativnímu čtení zveme i rodiče, další zájemce a učitele. Budeme rádi, když se o gramotnosti budete zajímat spolu s námi wink

 
Celý příspěvek